Yerel Projeler

Zamanda Yolculuk

Bornova Rotary Kulübü olarak 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Bornova Belediyesi ile koordineli olarak 80. Yıl Eşrefpaşa İlköğretim Okulu'ndan 29 ilkokul öğrencisini Yeşilova Höyüğü kazı alanında ve ziyaretçi merkezinde yer alan neolitik köyde keyifli bir zaman yolculuğuna çıkardık.


Ünlü Tabloları Canlandırma Projesi

Bornova Rotary Kulübü, Bornova Belediyesi'nin katkılarıyla, Bornova Rotaract ve Efes Innerwheel Kulübü'nün desteğiyle Down Sendromuna farkındalık yaratmak amacıyla geliri İzmir Down Sendromlular Derneği'ne bağışlanmak üzere "Ünlü Tabloları Canlandırma Projesi" sergisi düzenledi.

Yıldız Tozu Projesi

Bilime ve hayal gücüne katkı sağlamak için...
Bornova Rotary Kulübü, Efes Innerwheel Kulübü ve Bornova Rotaract Kulüpleri paydaşlığında çocuklara bilimin her an her yerde, doğada gözlem yaparak, deneyimlenebileceğini gösteren "Yıldız Tozu" projesine başladık.
90 öğrenci ile proje kapsamında deneyler yaparak proje sonunda ufuklarını açacak bilimsel okuma kitapları dağıttık.

Web'de Genç İş'te Genç

Bornova Rotary Kulübü gençlerin geleceğin mesleğini öğrenmesine katkı sağlıyor.
Kulübümüzün Bornova Rotaract Kulübü, DAS Akademi ve EÇEV ile birlikte lise öğrencilerine yönelik başlattığı "WEB'DE GENÇ, İŞ'TE GENÇ" projesi kapsamında 80 saatlik Web & Grafik Tasarım eğitimine Beklan Hoştan eğitmenliğinde başlandı.

projects_local_webgenc_3

Köye Rotary Geldi

Forum Bornova AVM yönetimi ile ortak yürütülen projemiz kapsamında Tire'de bulunan Büyükkemerdere Köyü okulunda çalışmalar yürütüyoruz.
Okulun mevcut durumundaki eksiklerin tamamlanması, öğrencilerin daha kapsamlı koşullarda eğitim alabilmesi ve hijyen, güvenlik ve ulaşım gibi konuların kolaylaştırılması adına proje ekibimiz raporlama ve tespitler yapmaktadır.
Ardından, gerekli noktalara temas edebilmek ve hedeflenen standartların sürekliliğini sağlamak için oluşturulan yol haritası ile hareket etmekteyiz. Çocuklarımızın en temel hakkı ve de olmazsa olmaz bir yaşam gerekliliği olan eğitime koşulsuz, şartsız ve eşit olarak ulaşabilmeleri her daim önceliğimiz olmuştur.
projects_local_1

projects_local_2

İhtiyaç Haritası

28 Kasım tarihinde Bornova Rotary, Efes Inner Wheel ve Bornova Rotaract Kulübü paydaşlığında İhtiyaç Haritası kapsamında, Şanlıurfa'daki ihtiyaç sahibi Yukarı Karıncalı İlköğretim Okulu'na kırtasiye yardımında bulunduk.

Tarama Projesi

Önlem almada öncü oluyoruz.
Kulübümüz, Bornova Rotaract Kulübü ve Çankaya Tıp Merkezi iş birliği ile risk faktörü altında bulunan 10 kadına ücretsiz kanser taraması yaptırdı.
Rotary'nin 6 temel öncelikli alanı içerisinde yer alan "Hastalıkları Önleme ve Tedavi" konusuna dikkat çeken kulübümüz 10 kadının hayatında fark yaratmanın mutluluğunu yaşadı.